Proč je Glasio unikátním akustickým materiálem?

Sklo neoddělitelně patří k modernímu interiérovému designu pro svou nezastupitelnou průhlednost a průsvitnost. Doposud bylo sklo vnímáno jako ryze akusticky odrazivý materiál. GLASIO však přináší zcela inovativní možnost využití skla jako zvukově pohltivého obkladu v těch nejnáročnějších aplikacích.

JAK GLASIO VZNIKÁ?

GLASIO je porézním materiálem, tvořeným teplotně spojovanými částicemi křišťálového skla. Desky jsou pojeny pouze teplem a neobsahují žádné další příměsi, jakými jsou např. plniva a pojiva. Z tohoto důvodu jsou desky ekologicky a hygienicky nezávadné, zcela nehořlavé a snadno se udržují. Materiál je vyroben výhradně z recyklátu a je recyklovatelný.

Díky technologii výroby, která se nazývá sintrování, dochází ke zvýšení třpytivosti a tzv. 3D efektu, který je umocněn hlavně v probarvovaných deskách. Barevná škálu tvoří deset odstínů a dvě pokovené varianty v luxusní stříbrné a zlaté, takže si opravdu každý může vybrat vzhledem k prostoru, který bude tento skleněný obklad podporovat nejen v rámci akustiky, ale i díky svém designu.

Pokud by někoho zajímala nějaká čísla, tak Glasio reprezentuje akustický stěnový obklad s maximem činitele zvukové pohltivosti na středních kmitočtech, kde jeho absorpční schopnost přesahuje 90 % dopadající zvukové energie. Z praktického hlediska to znamená, že  právě tato frekvenční pásma (zejména oktávová pásma 500 Hz a 1 kHz) jsou  nejdůležitější z pohledu srozumitelnosti řeči.

KDE JE MOŽNÉ GLASIO APLIKOVAT?

Díky svému nezaměnitelnému vzhledu a unikátním akustickým vlastnostem je možné GLASIO využít v divadlech, koncertních síních, přednáškových sálech, učebnách a v celé řadě dalších prostor, kde je kladen důraz na akustiku a interiérový design