Home Kontakt Hledat
Akustice rozumíme

Akustické obrazy VARIO

Akustické obrazy VARIO

Akustické obrazy VARIO jsou plnohodnotnými akustickými obklady. Forma provedení je však jedinečná. Svým vzhledem se připodobňuje k obrazu nebo banneru, který vedle akustické funkce nese grafický motiv ‒ obraz. Ten lze stylizovat dle přání zákazníka pro dotvoření interiéru nebo pro prezentaci firemního brandu. Motivy je možno spojovat do sérií velkoplošných fotografií. Montáž těchto prvků je velmi snadná, stejně jako u obrazů. Umístěním do správné pozice v interiéru vzniká velmi efektivní akustická úprava.

Akustické obrazy VARIO

Akustické obrazy VARIO

Akustika

Akustický obraz je plnohodnotným, vysoce účinným akustickým obkladem. Ideální výška jeho umístění je 0,8 m až 2,2 m od podlahy. Díky efektivní absorpci zvuku panely zabraňují vzniku třepotavé ozvěny, zlepšují srozumitelnost mluveného slova a snižují celkovou hlučnost prostoru. Aplikace akustických obrazů je velmi důležitá, neboť samostatný akustický podhled často není dostatečným opatřením.

Třída zvukové pohltivosti (dle ČSN EN ISO 11654) ‒ A

Činitel zvukové pohltivosti v oktávových pásmech celková skladebná tloušťka 70 mm

Akustické obrazy VARIO


Akustické obrazy VARIO Akustické obrazy VARIO

Schéma prvku

Akustické obrazy VARIO

Barva

Digitální tisk umožňující plnobarevnou grafiku.

Montáž

Obraz je celistvý. Pro jeho stabilní připevnění jsou součástí balení i závěsné lišty a kotevní materiál (hmoždinky, vruty). Obrazy lze tak jednoduše spojovat do sérií sahajících přes celou stěnu. Závěsné lišty zaručí dílčí rektifikaci pro snazší vyrovnání obrazu. Montáž i demontáž je pak velmi jednoduchá.

Údržba

Akustické obrazy lze od prachu čistit vysavačem. Při větším znečištění je možné povrch omýt vlhkým hadrem.

Formáty

Šířka:
1 000, 1 500, 2 000, 2 500 mm
Výška:
1 200, 1 400 mm
Tloušťka:
70 mm
Atypické:
lze dodat i atypické rozměry obrazů

Příčný řez

Akustické obrazy VARIO