Glasio®

Celosvětově unikátní průsvitný akustický materiál

GLASIO jako ryze český produkt ZÍSKALO NĚKOLIK VÝZNAMNÝCH OCENĚNÍ: Akustický výrobek 2014, Inovace roku 2015, Vizionář 2015, Český Goodwill 2017

Sklo neoddělitelně patří k modernímu interiérovému designu pro svou nezastupitelnou průhlednost a průsvitnost. Doposud bylo sklo vnímáno jako ryze akusticky odrazivý materiál.

GLASIO však přináší zcela inovativní možnost využití skla jako zvukově pohltivého obkladu v těch nejnáročnějších aplikacích.

Unikátní průsvitné designové skleněné desky dokáží v místnosti výrazně snížit hlučnost a zlepšit srozumitelnost mluveného slova. Vynikají vysokou efektivitou – v řečovém pásmu pohltí až 90 % zvukové energie. Jsou tedy vhodné do všech interiérů, do kterých se sklo hodí a je v nich potřeba lepší akustika.

SINTROVÁNÍ

Nezaměnitelný vzhled materiálu vzniká použitím skelné drti různých frakcí. Díky této technologii výroby, která se nazývá sintrování, dochází ke zvýšení třpytivosti a tzv. 3D efektu,

který je umocněn hlavně v probarvovaných deskách. Ty jsou pojeny pouze teplem a neobsahují žádné další příměsi, jakými jsou např. plniva a pojiva.

Desky jsou tak ekologicky a hygienicky nezávadné a nehořlavé.

 

Více informací naleznete na webu: www.glasio.cz